Dr hab. Leszek Stobiński  
 Prof. Państwowego Uniwersytetu Technologii w Tajpej, Tajwan

O nas

Linia produktów:

(XanCP Spray, XanCP Drops, XanCP Caps, XanCP Cream)

Do wytworzenia hybrydowych, aktywnych nano-kompleksów, ksantohumolu, kurkuminoidów i  piperyny wykorzystaliśmy ekstrakty z szyszek chmielu zwyczajnego, kłącza kurkumy (ostryżu długiego) oraz ziaren czarnego pieprzu. Wiele publikacji naukowych wykazuje na znaczące, prozdrowotne właściwości ksantohumolu, kurkuminoidów i piperyny. Dodatek minimalnej ilości piperyny do kompleksu ksantohumolu i kurkuminy kilkakrotnie zwiększa biodostępność wszystkich składników kompleksu.

Preparaty te wykazują wysoką biodostępność i biozgodność z  naszym organizmem i nie ulegają przyspieszonej degradacji, pełnią przez dłuższy czas swoją rolę w naszym organizmie. Umożliwia to opracowana i wytworzona przez NanoMATPL Sp. z o.o. nano-liposomalna, wodna dyspersja ksantohumolu, kurkuminoidów i piperyny,  szczególnie zalecana dla osób z rozległymi, kolorowymi tatuażami.

 

DLACZEGO NASZ PRODUKT?

NanoMATPL Sp. z o.o. opracowała innowacyjne Know-How na produkcję aktywnych, nano-liposomalnych, pierwotnie nierozpuszczalnych w wodzie prozdrowotnych składników ekstraktów ksantohumolu, kurkuminy i piperyny. W stanie surowym ksantohumol, kurkuminoidy i piperyna nie mogą być wchłaniane przez organizm w ilościach prozdrowotnych, gdyż są nierozpuszczalne w wodzie. Wodno-nano-liposomalna mieszanina dyspergowalnych  w wodzie aktywnych składników sprawia, że ksantohumol, kurkuminoidy i piperyna są łatwo biodostępne  i nie  ulegają degradacji.  Dzięki  temu nasze produkty serii XanCP zwiększają swoją terapeutyczną skuteczność i umożliwiają pełne wykorzystanie szerokiego spektrum właściwości prozdrowotnych ksantohumolu działającego  w pełnej synergii z kurkuminoidami  i piperyną. Otwiera to nową drogę do efektywnych zastosowań ekstraktów szyszek chmielu, kurkumy i czarnego pieprzu w szeroko pojętej farmacji, suplementach diety i żywności dietoterapeutycznej.

 

WODNY, BEZALKOHOLOWY, NANO-LIPOSOMALNY PREPARAT KSANTOHUMOLU, KURKUMINOIDÓW  i PIPERYNY 

Nazywam się Leszek Stobiński.
Jestem absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziału Chemii.
Jako pracownik naukowo-badawczy, pracowałem w kraju i za granicą na kilku Uniwersytetach i Akademiach Nauk. Jestem autorem kilku monografii i ponad 300 publikacji naukowo-badawczych z zakresu nanotechnologii oraz twórcą Laboratorium Grafenowego na Politechnice Warszawskiej (Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej - 2017). 
 
Specjalizuję się w opracowaniach innowacyjnych nano-kompozytów i nano-biokompozytów, w tym nano-suplementów diety i nano-kosmetyków.  
 
15 letni pobyt na Tajwanie, w otoczeniu olśniewającej przyrody, stworzył silny bodziec do opracowywania innowacyjnych nano-(bio) materiałów, w tym nano-suplementów diety i nano-kosmetyków. Tak powstała w 2011 roku pierwsza nasza firma Nanomaterials.pl, która przerodziła się później w spółkę NanoMATPL Sp. z o.o.
 

Jesteśmy firmą zajmującą się opracowaniem i produkcją prozdrowotnych preparatów w oparciu  o sprawdzone i spożywane od dawna bioaktywne składniki roślinne. Naszą misją jest promowanie zdrowego stylu życia oraz czystej, naturalnej żywności. Wchodzimy na rynek z unikalnymi produktami opracowanymi wg. naszej zastrzeżonej technologii oraz badaniami naukowymi stojącymi za  rozwojem naszych produktów. Know-How wytwarzania naszych produktów są objęte własnością intelektualną. Łańcuch dostaw produktów zabezpieczony jest umowami, zapasami składników i zastrzeżonymi metodami przetwarzania.  

Spółka NanoMATPL opracowała innowacyjne Know-How na wytwarzanie wodno-nano-liposomalnej mieszaniny kilku aktywnych składników, które sprawiają, że ksantohumol, kurkuminoidy i piperyna są łatwo biodostępne i nie ulegają degradacji, dzięki czemu nasze produkty serii XanCP® zwiększają swoją terapeutyczną skuteczność i umożliwiają pełne wykorzystanie szerokiego spektrum właściwości prozdrowotnych ksantohumolu działającego w  pełnej synergii z kurkuminoidami i piperyną. Otwiera to nową drogę do efektywnych zastosowań ekstraktów szyszek chmielu, kurkumy i czarnego pieprzu w szeroko pojętej farmacji, suplementach diety i żywności dietoterapeutycznej NanoMATPL.

NanoMatPL Ltd.