XanCP® — często zadawane pytania:

 

 

1) Czym jest nanotechnologia?

 

Jest teoretyczną i praktyczną dziedziną wiedzy o materiałach rozpatrywanych w skali jednego atomu lub jednej cząsteczki. Jednostką skali, o której tutaj mówimy, jest 1 nanometr  (1 nm). Jest to jedna miliardowa część metra, natomiast 1 mikrometr (μm) – to jedna milionowa część metra. Zgodnie z przyjętym założeniem, za nanomateriały uważa się materiały, które przynajmniej w jednym wymiarze mają rozmiar 1–100 nm. Nazywa się je wówczas nanomateriałami.

 

 

2) Co to są nano-suplementy lub nano-kosmetyki?

 

Przez nano-suplementy lub nano-kosmetyki rozumiemy różne materiały, które z przeznaczenia są suplementami lub kosmetykami, zawierającymi w swoim składzie jakieś nanomateriały lub do ich wytworzenia zastosowano techniki wykorzystywane w nanotechnologii.

Przykładowymi nanomateriałami wykorzystywanymi w nano-kosmetykach są: nieorganiczne nanocząsteczki metali (jak Au-złoto, Ag-srebro, Cu-miedź, Pt-platyna) i/lub tlenków metali (np. ZnO-tlenek cynku, TiO2-dwutlenek tytanu, SiO2-dwutlenek krzemu i inne), organiczne cząsteczki, jak organiczne kwasy, aminokwasy, peptydy, cukry proste, cukry złożone (polisacharydy), tłuszcze proste i złożone i inne. 

Typowymi metodami stosowanymi w nanotechnologii, pozwalającymi na wytarzanie nanomateriałów, są techniki tzw. top-down i bottom-up. Natomiast technikami pozwalającymi na manipulacje pojedynczymi nanostrukturami, są: homogenizacja wysokociśnieniowa, homogenizacja ultradźwiękowa, techniki zol-żel, naparowywanie z fazy gazowej, technologie ablacji laserowej, wytwarzanie liposomalnych struktur, skaningowa mikroskopia elektronowa (SEM), mikroskopia sił atomowych (AFM) i wiele innych.  

 

 

3) Jak działa preparat XanCP®? 

 

Preparat przygotowany jest według zastrzeżonej formuły XanCP®. Nano-liposomalna, wodno-glicerynowa formuła zapewnia wzmocnienie pro-zdrowotnych właściwości wszystkich składników XanCP® mających na celu zmniejszanie stresu metabolicznego.

Mechanizm działania składników XanCP®, będących jednym z najsilniejszych naturalnych przeciwutleniaczy mogących usunąć z naszego organizmu wolne rodniki i toksyczne produkty przemiany materii, polega na zmniejszeniu stresu metabolicznego. Składniki XanCP® cechują się wieloma cennymi, uzdrawiającymi właściwościami, które wspomagają uzyskanie metabolicznej równowagi organizmu.  

 

 

4) Co to jest stres metaboliczny i równowaga metaboliczna? 

 

Stres metaboliczny to określenie procesu organicznego, a jednocześnie czynnika, który pozwala na przyrost masy mięśniowej, tzn. na zwiększenie rozmiaru mięśni. Jest to więc proces, który prowadzi do przerostu mięśni, który nie zawsze jest mile widziany. Kulturyści dbają o jak największy przyrost masy mięśni….

Stres metaboliczny może być spowodowany przewlekłym zaburzeniem równowagi metabolicznej lub niezdolnością do prawidłowego regulowania reakcji biochemicznych w komórkach, tkankach i narządach naszego ciała. Jednak z biegiem czasu możemy utracić zdolność dobrego samopoczucia, co potencjalnie przyczynia się do przewlekłych zaburzeń metabolicznych, które obejmują:

a) zmniejszoną energię organizmu,

b) niespokojny sen,

c) pogorszony stan siatkówki i oczu,

d) zwiększone uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki,

e) wzrost poziomu cholesterolu.

Stres metaboliczny objawia się podwyższonym poziomem izoprostanów. Miarą stresu oksydacyjnego jest poziom izoprostanów, który wynika z braku równowagi w produkcji wolnych rodników i przeciwutleniaczy. Wysoki poziom izoprostanów odzwierciedla zwiększony stres oksydacyjny i jest związany ze złym stanem zdrowia.

Stres oksydacyjny to stan zaburzenia równowagi pomiędzy nasileniem procesów oksydacyjnych, stymulujących powstawanie wolnych rodników tlenowych oraz mechanizmów antyoksydacyjnych. Wolne rodniki są aktywnymi cząsteczkami, które mogą powodować uszkodzenia tkanek m.in. poprzez utlenianie kwasów tłuszczowych, DNA i inne.

Metabolizm to ogół reakcji biochemicznych zachodzących w naszym organizmie, które prowadzą do wykorzystania energii i składników odżywczych z pożywienia i do podtrzymania procesów życiowych.

Równowaga metaboliczna jest to równowaga pomiędzy reakcjami zachodzącymi w organizmie, które prowadzą do wykorzystania lub rozproszenia energii i składników odżywczych z pożywienia oraz do podtrzymania procesów życiowych.

 

 

5) Jakie składniki zawiera XanCP®?

 

Preparat XanCP® składa się z biodostępnego ksantohumolu (XH), kurkuminoidów (Cur) i piperyny (Pip). Przygotowany jest według zastrzeżonej nano-liposomalnej, wodno-glicerynowej formuły. Dzięki tej formule uzyskujemy biodostępny ksantohumol, kurkuminoidy i piperynę, które jako jedne z najsilniejszych naturalnych antyoksydantów mogą usunąć z naszego organizmu wolne rodniki i toksyczne produkty przemiany materii. Przyczyniają się również do zmniejszenia stresu metabolicznego.

 

 

6) Co jest wyjątkowego w formule XanCP®?

 

Zastrzeżona formuła XanCP® wzmacnia biodostępność ksantohumolu, kurkuminoidów i piperyny oraz zwiększa ich terapeutyczną skuteczność w procesie redukcji stresu metabolicznego oraz uzyskiwania równowagi metabolicznej. Nasza formuła XanCP® ułatwia wchłanianie wszystkich składników poprzez określone narządy.

 

 

7) Czy można uzyskać ksantohumol z żywności, którą spożywam?

 

Ksantohumol pochodzi z chmielu zwyczajnego, który jest wykorzystywany do produkcji piwa. Nadaje mu posmak goryczki oraz charakterystyczny smak. Dlatego piwo jest głównym źródłem tych związków w naszej diecie. Jednak zawartość ksantohumolu w piwie jest zbyt niska, aby osiągnąć korzyści pro-zdrowotne. Ponadto uzyskiwane korzyści zdrowotne, wynikające z umiarkowanego spożycia alkoholu, muszą być równoważone z zagrożeniami dla zdrowia wynikającymi z nadużywania alkoholu. Suplementy z ksantohumolem są dostępne, ale niekoniecznie w łatwo dostępnej formie są wchłaniane z przewodu pokarmowego. W związku z tym połknięcie pigułki lub kapsułki zawierającej ksantohumol, kurkuminoidy i piperynę nie zapewnia, że te składniki zostaną dostarczone do organów docelowych. Dlatego wymagana jest specjalna preparatyka, dzięki której ksantohumol, kurkuminoidy i piperynę są wchłaniane przez organizm. Obecnie dostępne suplementy z ksantohumolem nie są wytwarzane w takiej formule, która może poprawić pro-zdrowotną skuteczność działania ksantohumolu, kurkuminoidów i piperyny.

 

 

8) Z jakimi napojami mogę mieszać Xan-Cur Pip®?

 

Można go mieszać z dowolnymi napojami o temperaturze pokojowej lub niskiej. Wysoka temperatura (powyżej 100 C) niszczy składniki aktywne zawarte w preparacie.

 

 

9) Czy preparat wchodzi w interakcje z lekami, które biorę? 

 

Nie przeprowadzono badań interakcji lekowych z preparatem. Istnieje potencjał do interakcji z lekami metabolizowanymi w wątrobie, zwłaszcza niektórymi lekami obniżającymi poziom cholesterolu leki oraz lekami rozrzedzającymi krew. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o łączeniu preparatu z zażywanymi lekami.

 

 

10) Czy są jakieś skutki uboczne związane z preparatem? Czy jest on bezpieczny? 

 

Ksantohumol, kurkuminoidy i piperyna zawarte w preparacie to naturalne substancje powszechnie spożywane. Uznane są za bezpieczne. Na podstawie badań bezpieczeństwa przeprowadzonych dotychczas na ludziach, nie znaleziono żadnych poważnych ubocznych skutków.

 

 

11) Czy preparat jest odpowiedni dla dzieci? 

 

Ponieważ preparat nie był badany na dzieciach, więc nie jest zalecany dla dzieci.

 

 

 

Jak działają preparaty XanCP® Spray?

 

Jest to WODNY, NANO-LIPOSOMALNY PREPARAT KSANTOHUMOLU, KURKUMINOIDÓW i PIPERYNY.

Nie zawiera alkoholu, cukru, glikolu, barwników i konserwantów.

NANOMATPL Sp. z o.o. przedstawia pro-zdrowotny produkt, który łączy „główną aktywną cząsteczkę” ksantohumolu, znajdującą się w preparacie XanCP®, z kurkumidoidami oraz piperyną, o których wiadomo, że wspomagają różne procesy biologiczne w organizmie, w tym wspieranie zdrowego poziomu cholesterolu, utrzymanie niskiego ciśnienia i zdrowego metabolizmu glukozy. Połączenie tych składników jest doskonałą formułą o dodatkowej sile wspomagającą zdrową równowagę metabolizmu. Ponieważ równowaga metaboliczna jest ważnym parametrem w organizmie, XanCP® jest suplementem, który zapewni ważne wsparcie dla organizmu, jakiego organizm potrzebuje, aby nie popaść w stres metaboliczny. Stałe zażywanie XanCP® wspomaga utrzymanie zdrowej równowagi metabolicznej i ogranicza ilość izoprostanów w organizmie. Wysoki poziom izoprostanów jest związany ze stresem oksydacyjnym, który może negatywnie wpływać na komórki oraz równowagę metaboliczną.

 

Badania

Istnieje kilkadziesiąt tysięcy badań nad ksantohumolem, kurkuminoidami i piperyną oraz ponad tysiąc publikacji medyczno - biochemicznych z całego świata opisujące pozytywne wyniki badań nad składnikami preparatu XanCP®. 

 

Skorzystaj z wyszukiwarki:    www.pubmed.gov

(wpisz „xanthohumol lub curcumin lub piperine” do linii Search).

Naukowcy z Oregon State University, pracując z mikropyłkami znajdującymi się w kwiecie chmielu, wyizolowali pojedynczą cząsteczkę zdolną do radykalnego zmniejszenia poziomu stresu oksydacyjnego. Naukowcy podają, że cząsteczka ta, znana jako ksantohumol (Xanthohumol - XH), ma wiele unikalnych cech i wykazuje szerokie spektrum aktywności biologicznej. Wraz z hamowaniem wzrostu guza i enzymów aktywujących komórki rakowe, pomaga również organizmowi uczynić niezdrowe, toksyczne związki bardziej rozpuszczalnymi w wodzie, dzięki czemu mogą być łatwiej wydalane. Korzyści zdrowotne wynikające z tej „głównej molekuły” znane są od lat, a w ponad 100 badaniach naukowych powiązano ją z szerokim zakresem potencjalnych korzyści: wspiera zdrowe komórki w walce ze stresem oksydacyjnym, reguluje metabolizm i magazynowanie tłuszczów, reguluje poziom cholesterolu i trójglicerydów, wspomaga zdrowe komórki w walce z chorobą i uaktywnia układ odpornościowy, wspiera zdrowie rogówki oka i siatkówki, utrzymuje właściwy poziom glukozy i insuliny, chroni przed wolnymi rodnikami lepiej niż zielona herbata, czerwone wino, z 6-krotnie większą mocą owoców cytrusowych bogatych w przeciwutleniacze, eliminuje toksyny z organizmu, pobudza hormon odpowiedzialny za dobre samopoczucie.

PUBMED to internetowa baza danych opracowana przez National Center for Biotechnology Information (NCBI) w National Library of Medicine (NLM) w U.S., National Institutes of Health (NIH). Dodatkowe informacje na temat każdego artykułu można uzyskać, klikając poniższe łącza lub przechodząc na stronę www.pubmed.gov (tu link do biografii i do strony www.xanthohumol.com).

 

 

 

NanoMatPL Ltd.